Kocaeli Alçı Sıva

Kocaeli Alçı Sıva | Kocaeli Tadilat TamiratAlçı sıva, koruma işlerinde açıkça bir rolü olmasına rağmen, modern torbalı alçı sıvaların eski binaların yeniden sıvamaya elverişli olmadığına dair çok az şüphe olabilir. Binaya bükülmek ve hareket etmek için çok sert ve kırılgandırlar ve çoğu nemde bozulur. Nemin etkisine dirençli olanlar duvar yüzeyini kaplayan ve nefes almasını önleyen su itici maddeler içerir. Bu sebeple, eski duvarlarda ve tavanlarda kireç sıva kullanma ihtiyacının belirticileri arasında artan bir tanıma vardır.

Kireç ve kum sıvaları, bir sonraki katın uygulanmasından önce her bir katın karbonatlaşması dört hafta kadar sürmesine rağmen, kendi başlarına tamamen donabilir. Ölçümün istenmemesi durumunda, işin programlanması için yeterli zamanın bırakılması gerekir.

Alçı işlerinde, kornişler ve diğer kalıplar bir atölyede döküm yapılabilir. Böylece sabitleme için sahaya taşınabilir.

Alçı sıvalar daha düz zeminler elde etmek amacıyla da yapılabilmektedir. Kolay kuruması ve ekonomik olması alçı sıva kullanımının artmasında önemli etkenlerden birisidir.

  • Kocaeli Alçı Sıva olarak alçı işlerinizde sizlere modern çözümler sunalım. Bizi aramadan ve bizimle görüşmeden lütfen karar vermeyiniz.