Kocaeli Alçı

Kocaeli Alçı | Kocaeli Tadilat TamiratAlçı, Mısırlılara dayanan eski bir malzemedir. Kesin bileşimi çağlar boyunca önemli ölçüde değişmiştir, ancak modern zamanlarda tipik olarak büyük ölçüde alçı olarak da bilinen Paris sıvalarından ibarettir. Alçı, 18. yüzyılın başlarından 20. yüzyılın başlarına kadar iç duvarları ve tavanlarda kullanılmaktadır. Daha sonra genellikle alçıpen teknikleri geliştirildi.

Toksik olmayan bir mineral olan alçı insanlara, hayvanlara, bitki yaşamına ve çevreye faydalıdır. Çıta ve alçı duvarlar, normal kalınlıktaki alçıpen duvarların aksine, daha iyi ses yalıtımlı bir oda sunar. Ses yalıtımlı alçıpen, ses yalıtımı açısından çıta ve alçı duvarlara rakip olmaktadır. Çıta ve alçı duvarlar, alçıpen duvar sistemlerinden biraz daha iyi yalıtıcıdır.

Çıta ve alçı duvarların malzemeleri ucuz olsa da, vasıflı emek gerektirdikleri için inşa edilmesi çok daha pahalıdır.

Ev sahipleri, alçıpen ve alçı duvarları, alçıpen malzemeleri kullanarak kendi başlarına tamir edebilirler. Alçıpen tamiri kolaydır. Hasarlı alçıpen kısımlara ayrılabilir ve yerine yeni alçıpen parçaları uygulanabilir.

Dekoratif, mimari alçı işleri düz alçı duvar ve tavanların üzerine çıkar. Örnekler arasında duvar pervazları, taç pervazları, tavandaki pervazlar, alçı madalyonları ve fantezi çiçek dekorasyonları veya taç pervazlarının hemen altında ya da giriş duvarlarında perdelikler sayılabilir. En ayrıntılı alçı işleri genellikle salonda bulunur.

  • Kocaeli Alçı dekorasyon olarak evlerinize değer katalım.
  • Kocaeli Alçı dekorasyon olarak evlerinize estetik katalım.
  • Kocaeli Alçı olarak en ekonomik imkânlarla bütçenize uygun uygulamalar yapalım.