Kocaeli Isı Yalıtımı

Kocaeli Isı Yalıtımı | Kocaeli Tadilat TamiratIsı yalıtımı, yalıtkan malzemenin, ısıyla teması olan malzemeler arasında ısı aktarımı işlemidir. Isı yalıtımı, ısı iletkenliği ile ölçülür. Isı yalıtımı için düşük ısı iletken malzemeler kullanılır. Isı iletkenliğinin yanı sıra, yoğunluk ve ısı kapasitesi de yalıtım malzemelerinin önemli özellikleridir.

Isı yalıtımı, ısı akışının bitişik yüzeyler arasında transfer edilmesini geciktirme işlemidir. İzolatör olarak bilinen ısı yalıtım malzemeleri, binaların soğutma ve ısıtma sistemlerinin enerji tüketimini arttırmak amacıyla ticari binalara yerleştirilir. Bunlar ayrıca proses boru ve ekipmanlarında, buhar ve yoğuşma dağıtım sistemlerinde, kazanlarda ve diğer işlem ekipmanlarında ısı kazanımını veya ısı kaybını kontrol etmek için endüstriyel sistemlere monte edilir.

Isı yalıtımı için, yalıtım malzemesinden geçen ısı akışına direnç gösterilmelidir. Bu sebeple, yalıtkan olarak çalışan yalıtım malzemesi, temas eden malzemelerin bitişik yüzeyleri arasındaki ısı akışını herhangi bir ısı transfer mekanizması ile engellemelidir.

İletim, fiziksel olarak sıcak bir şey soğuk bir şeye dokunduğunda olandır. Isı, sıcak yüzeyden soğuk olana taşınır ve ısınır. Bunu engellemek için, ısının çok kolay hareket edemeyeceği bir malzeme kullanırsınız (bir termal yalıtkan).

  • Isı yalıtımı malzemelerimiz en kaliteli ve ekonomiktir.
  • Isı yalıtım modellerimizi görmeden karar vermeyiniz.
  • Isı yalıtımı fiyatlarımızın ekonomik olması ve tecrübemiz sizin tercih sebebiniz olacaktır.
  • Isı yalıtımı çeşitlerimizle Kocaeli ısı yalıtım olarak çözüm ortağınız olalım.