Kocaeli Su Yalıtımı

Kocaeli Su Yalıtımı | Kocaeli Tadilat TamiratSu Yalıtımı Nedir?

Suyun doğası gereği tehdit ettiği alanlar önlenemez, ancak yapıların suya girmesi önlenebilir. Su veya neme karşı koruma yapıları her yönden gelebilir, yapı zarf yüzeyinde yapılan işlemlere “su yalıtımı” denir.

Suyun nüfuz etmesini önleyen sızdırmaz bir malzeme katmanının uygulanması. Yapıyı su geçirmez veya suya dayanıklı yapmak, sudan nispeten etkilenmemesi veya su girişine direnç göstermesi için malzeme kullanarak çözümler üretmek. Bina yapılarında su yalıtımı çeşitli yerlerde gereklidir. Toprak ile doğrudan temas halinde olan binanın bodrum katı özellikle. Bu alan, çevreden bina yapısına sızma eğilimi gösterir.

Mutfak, tuvalet ve banyo, suyun sürekli kullanım amacı ve banyo amacıyla kullanıldığı yerlerde su yalıtımı gerekmektedir. Bu saydığımız yerler sızma için her zaman kritik konumdadır. Binanın çatısı, terası her zaman yağmur sızıntılarına karşı her zaman açıktır. Yüzme Havuzu, su ile doldurulur ve büyük sızıntı ihtimali vardır.

Su Deposundaki herhangi bir sızıntı, terasa zarar verebilir ve odalarımıza sızabilir.

Ülkemizde kullanılan çeşitli su yalıtım yöntemleri vardır. Birkaç yaygın yöntem şunlardır?

Çimentolu Su Yalıtım; bu yöntem, tuvaletler ve banyolar gibi ıslak alanlar için çok yaygın olarak kullanılır. Bu yarı esnek veya katı bir su yalıtım türüdür ve hava koşullarına veya güneş ışığına maruz kalmaz.

Tuğla Yarasa Koba Su Yalıtımı; Islak tuğla tabakalarının (adet) taze harç üzerine döşenmesi, ısıl konfor için yalıtım işlevi görür.

Bitümlü Su Yalıtım; Bu yöntem temel olarak esnek bir asfalt tabakanın kaplanması veya genel uygulamada kömür katranı olarak adlandırılır.

Enjeksiyon, tuğla, beton ve diğer yapılarda bodrum, tünel vb. alanlarda kullanılabilir.

Mebran Tipi Su Yalıtımı; Bu, sahada su yalıtımı için kullanılan çok yaygın bir yöntemdir. Kendinden yapışkanlı mebranlara göre daha dayanıklı ve uygun maliyetli bir yöntemdir.

Poliüretan Likit Mebran Yöntemi; bu pahalı bir yöntemdir ve az kullanılır. Bir süre sonra soyulmaması için dikkatli bir şekilde uygulanan çok esnek bir zardır. Çatı, teras ve hava şartlarına maruz kalan alanlar için kullanılır.

  • Su Yalıtımı Nedir?
  • Zift ile Su Yalıtımı Nedir?
  • Su yalıtımı Mebran.
  • Teraslarda su yalıtımı için hangi yöntemler kullanılır?
  • Su geçirmez izolasyon malzemesi hangisidir?
  • Su yalıtım boyası.
  • Çatı izolasyonu nasıl yapılır?
  • Su yalıtımı nedir?
  • Gibi soruların cevabını Kocaeli Su Yalıtımı firmamızın tecrübeli ekibimizden alabilirsiniz.